Tiroid, Guatr, Obezite, kıllanma, Hormon, Osteoporoz, Hipoglisemi, Düşük Şeker, Hipofiz Hastalıkları, terleme, Erken Ergenlik, Gut, Boy Kısalığı,hormon tedavisi, Diyabet, Şeker, Hastalığı, Selçuk Can, Nişantaşı, İstanbul Tiroid, Guatr, Obezite, kıllanma, Hormon, Osteoporoz, Hipoglisemi, Düşük Şeker, Hipofiz Hastalıkları, terleme, Erken Ergenlik, Gut, Boy Kısalığı,hormon tedavisi, Diyabet, Şeker, Hastalığı, Selçuk Can, Nişantaşı, İstanbul
Anasayfa Özgeçmiş Yayınlar Kongre ve Kurslar Basında İletişim ve Randevu İletişim ve Randevu
     
   

22 Mart 2017

Prof. Dr. Selçuk Can Tiroid Hastalıkları Tanı ve Tedavi Kılavuzu güncelleme ve yazma Çalıştayına katıldı.

   
   


Tiroid Hastalıkları Kılavuzu Türkiye’de çalışan hekimlere hitap eden onlara guatr ve tiroid hastalıklarını nasıl tedavi edileceği konusunda yol gösteren mini bir tıp kitabıdır. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği tarafından Ankara’da 22 Mart 2017 tarihinde düzenlenen Çalıştayda ülkemizde gerek kamu gerek özel sağlık alanında çalışan aile hekimi, iç hastalıkları uzmanı, endokrinoloji uzmanı hekimlerin ve asistanların tiroid hastası gördüklerinde nasıl muayene edecekleri, hangi testleri isteyecekleri, hangi tedaviye başvuracakları gibi konular ele alındı. Tiroid hastasının ne zaman guatr ameliyatına yönlendireleceği madde madde yazıldı. Kitap şeklindeki kılavuz güncellendi. Mevcut tiroid hastalıkları tanı ve tedavi kılavuzuna aşağıdaki linkten ulaşılabilinir:

http://www.temd.org.tr/files/TIROID_web.pdf

     
   

9 Ağustos 2015 

Prof. Dr. Selçuk Can New York’ta düzenlenen Klasik Otomobil Sergisine katıldı. Fotoğraflar çekildi.

     
   

17 Haziran 2015

Prof. Dr. Selçuk Can İstanbul Beyoğlu Semtindeki İngiliz Konsolosluğunda verilen Yaza Merhaba Partisine katıldı.

 

     
   

14 Mayıs 2015 

Prof. Dr. Selçuk Can İstanbul Amerika Birleşik Devletleri Konsolosu Mr. Charles F. Hunter tarafından verilen davete katıldı. Sadece Amerika'da eğitim görmüş ve Amerika Uzmanlık Belgesi olan tıp doktorlarının katıldığı toplantı güzel geçti. Yeni gelişmeler tartışıldı. Karşılıklı fikir alışverişi yapıldı.

     
   

16 Aralık 2014

Prof. Dr. Selçuk Can sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gören doktorların ve diğer ABD eğitimli meslek mensuplarının davet edildiği toplantıya katıldı. Ev sahibi İstanbul Amerikan Konsolosu Mr. Charles F. (Chuck) Hunter idi. Mr. Hunter Prof. Dr. Selçuk Can ve diğer davetlileri konsolosluk konutunda ağırladı. Eski Amerikan Board Sertifikalı Doktorlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Selçuk Can Amerikan Konsolosuna Türkiyedeki doktorluk ve tıp sektörü ile bilgiler verdi. Güzel bir sohbet ortamı ve yeni beyinlerle ile tanışma fırsatı gerçekleşti. Mühendislik, ilaç firmaları, askerlik, ticaret, inşaat, eğitim gibi farklı sektörlerde Amerika’da eğitim görmüş genç beyinlerin katıldığı kokteyl networking ve yeni bağlantılar kurulması açısından çok verimli geçti. Katılanlar tekrar görüşmek için sözleşti.

   
     
   

14 Mart 2014

Profesör Doktor Ahmet Selçuk Can Tıp mesleğinde 25inci yılını kutladı.İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen kutlamada Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can’a İstanbul Tabip Odası tarafından Meslekte 25. Yıl plaketi verildi. Kutlama kokteyl ve müzik dinletisi ile son buldu.

   
     
   

22 Şubat 2014

Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can Anadolu yakasındaki İşyeri Hekimlerine yönelik tiroid hastalıkları ile ilgili bir konferans verdi. Cevahir Otel Istanbul Asia Toplantı Salonunda gerçekleşen konferansın konusu "Tiroid Hastalıklarında Yapılan Testler ve Tedavi Seçenekleri" idi.

Synevo Laboratuarının desteklediği Konferansta Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can tiroid hastalıkları ile ilgili en son gelişmeleri Anadolu Yakasındaki İşyeri Hekimleri ile paylaştı.

   
     
   

2 Ocak 2013

Caddebostan Kültür Merkezinde halka yönelik konferans ve söyleşi gerçekleştirldi. Yeni yılın ilk konferansında Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can “Tiroid Hastasının Bilmesi Gerekenler” konulu bir konferans verdi.

Guatr hastalarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda guatr hastalarının tiroid ile ilgili sorularına cevap verildi. Sponsorumuz Synevo-MNT ortaklığına teşekkür ederiz. 

     
     
   

30 Kasım 2013

Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can Biruni Laboratuarı 30. Yıl kutlamalarına katıldı. Fulya Sanat Merkezi'ndeki kutlamada Sinema Senfoni Orkestrası özel bir konser verdi.

   
     
   

14 Kasım 2013

Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can 14 Kasım Dünya Diyabet Gününde Istanbul Aydın Üniversitesi’ne davet edildi ve misafir öğretim üyesi olarak konuşma yaptı. Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can şeker hastalığında erken teşhis ve tedavinin önemine değindi. Panel şeklindeki sunumda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koray Gümüştaş ve İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Uğur Öncel de kendi konularında öğrencileri aydınlatıcı konuşmalar yaptılar.

Katılımın yüksek olduğu panel, soru ve cevap oturumu ile sonlandı.

   
     
   

3 Temmuz 2012 

ABD'de eğitim gören doktorları temsil eden Amerikan Board Sertifikalı Doktorlar Grubu Başkanı ve Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Selçuk Can, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Konsolosluğu tarafından ABD Bağımsızlık Gününü kutlama amacı ile düzenlenen 4 Temmuz kutlamalarına katıldı. ABD Elçisi Mr. Riccardione ve ABD Konsolosu Mr.Scott Kilner'in ev sahibi olduğu toplantıya katılmaktan mutlu olduk. Cemiyet, edebiyat ve diplomasi alanında önemli isimleri görme fırsatımız oldu.

   
     
   

5 Mayıs 2012

Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı, Endokrinolog Prof. Dr. Selçuk Can 5 Mayıs 2012 ve 9 Mayıs 2012 tarihleri arasında İtalya'nın Floransa kentinde yapılan Uluslararası Endokrinoloji ve Avrupa Endokrinoloji Kongresine katıldı. Doç. Dr. Selçuk Can kongrede endokrinoloji ile ilgili olarak iki adet poster bildirisi sundu. Posterlerin biri endokrinoloji konularından tiroid metastazı, diğeri ise safra taşlarında oksidan ve antioksidan enzimler ile ilgili idi.

   
 
Muayenehane: Sezai Selek Sok. Tayman Apt
No: 16 Daire: 7 Nişantaşı Şişli 34365 İstanbul Tel: 212 - 296 46 11

Tasarım - Forum